קול קורא #1  |  המגזין לזכוכית ישראלית

 אמנות שבירה  | Fragile Art

 

אמנות שבירה הוא מגזין אינטרנטי חדש, אשר מציע לקהל הישראלי לגלות את עולם הזכוכית כמדיה אמנותית, להכיר מגוון רחב של טכניקות עבודה מסורתיות וחדשניות ולתת במה והזדמנויות לאמנים ומעצבי זכוכית ישראלים. המגזין ייצא בהקדם האפשרי, לאחר עריכת החומרים שהתקבלו.

 

המגזין יעסוק בחשיפה של אירועים, אמנים, עבודות ותערוכות חדשות בתחום הזכוכית בארץ. מטרתנו היא ליצור ארכיון דינמי של כל אירוע שיפורסם במגזין. בלוג המגזין יכלול פלטפורמה של חנות מוצרי זכוכית שתעניק תמיכה לאמנים ולפעילות המגזין.

 

אנחנו אמניות זכוכית, עורכות המגזין אמנות שבירה, פונות לאמניות/ם, מעצבות/ים בתחום הזכוכית ומזמינות אתכן/ם לשתף את עבודות הזכוכית שלכם, במייל fragile.art.il@gmail.com

 

את העבודות יש לשלוח באופן הבא:

 

  • טקסט ביוגרפי קצר, עד חצי עמוד בעברית (רצוי גם באנגלית).

  • עד 10 תמונות מקצועיות בלבד, באיכות גבוהה, כולל שם העבודה, שנה, מידות, טכניקות וחומרים בעברית ובאנגלית (שם הקובץ צריך לכלול את שם האמן + שם העבודה).

  • עבודות וידאו (כולל צילום פרפורמנס, וידאו ארט וכו') כולל שם העבודה ושנה  - ניתן לשתף דרך גוגל דרייב fragile.art.il@gmail.com (שם הקובץ צריך לכלול את שם האמן + שם העבודה).

 

בנוסף, אנו מזמינות אתכם לפנות אלינו עם רעיונות לתערוכות חדשות, הצעות, אירועים וכתבות בנושא זכוכית ישראלית.

קול קורא  |  מוזיאון ארץ ישראל

ביאנלה לאומנויות ועיצוב תל אביב 2020

בשנת 2020 תיפתח לראשונה במוז״א - מוזיאון ארץ־ישראל, תל־אביב, הביאנלה לאומנויות ועיצוב תל־אביב, שתציג תמונת מצב עדכנית של תחומי האומנויות והעיצוב השונים, בדגש על קרמיקה, זכוכית, צורפות, טקסטיל ונייר. הביאנלה תהווה המשך טבעי לעיסוק רב־השנים של המוזיאון על אוספיו בתחומי התרבות החומרית המקומית. הביאנלה תתקיים בשיתוף אגודת אמני הקרמיקה בישראל ותשאף לשיתוף פעולה עם האקדמיות לעיצוב ואמנות ועם המוסדות המובילים ומקדמים תחומי היצירה אלו. האוצרים הראשיים של הביאנלה הם: אנריאטה אליעזר ברונר ויובל סער, בשיתוף עם אוצרי המשנה מירב רהט, ניר הרמט וליאורה רוזין.

הביאנלה, שתימשך כחצי שנה, תתפרש ברחבי המוזיאון ותציג את התחומים השונים, כשהם משולבים זה בזה. תחת התמה ״און/אוף״ תבקש הביאנלה להציג עבודות, שבבסיסן מצוי המתח בין עבר, הווה ועתיד; בין מלאכות ותיקות ועבודת יד לבין שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ובכלים דיגיטליים; בין המסורתי לאקספרימנטלי; בין החד־פעמי, הקונספטואלי והאמנותי לבין התעשייתי, התכליתי והפונקציונלי. זאת במטרה לחשוף לקהל הרחב את שדה הפעולה היום־יומי של האומנים והמעצבים המקומיים ולהציג כיצד פרקטיקות אומנותיות אלה באות לידי ביטוי במאה ה־21, משפיעות זו על זו ומושפעות זו מזו.

הצגתה לראשונה במוזיאון של ביאנלה רב־תחומית נובעת מתוך ההכרה, שבמאה ה־21 תחומי הקראפט השונים אינם פועלים בחלל ריק, לא מבחינת היחס לטכנולוגיות חדשות המשפיעות על תהליכי העבודה ולא מבחינת מקורות ההשראה והגירוי ליצירה. היבטים תרבותיים, חברתיים, אקולוגיים, פוליטיים ואחרים מהווים בסיס ליצירה בשדות השונים ובאים לידי ביטוי ביצירה בכל התחומים. אנו סבורים, שגישה רב־תחומית ותצוגה משולבת של האומנויות והעיצוב, המנסחות דיאלוגים חדשים ומבטלות היררכיות קודמות, תוכלנה לשקף במלואם את רוח התקופה ואת תחומי היצירה הדינמיים והמשתנים תדיר ולעשות עמם צדק.

 

על  האוצרים

אנריאטה אליעזר ברונר: אוצרת ביתן הזכוכית, מוז״א - מוזיאון ארץ־ישראל, תל־אביב, המחזיק באחד האוספים החשובים ביותר של זכוכית עתיקה בעולם. אצרה תערוכות זכוכית היסטוריות ונושאיות, תערוכות יחיד של אמני זכוכית מובילים בעולם, תצוגות מיוחדות של אמנים מקומיים ותערוכות מקיפות של זכוכית ישראלית (2007, 2011, 2015).

יובל סער: העורך הראשי והמייסד של מגזין פורטפוליו. בשנת 2014 יזם את שבוע האיור של תל־אביב-יפו ומשמש מאז האוצר הראשי שלו. אצר תערוכות במוסדות שונים כמו מוזיאון העיצוב חולון, המוזיאון לאמנות האסלאם ומוזיאון ארץ־ישראל, תל־אביב. מרצה בתכנית לתואר שני בעיצוב תעשייתי בבצלאל. כיהן כראש מכון שנקר לתיעוד וחקר העיצוב בישראל (2018-2015).

מירב רהט: יוצרת ואוצרת עצמאית. חוקרת, כותבת ומרצה על קשרי הגומלין בין עיצוב, אמנות ותרבות. אצרה והציגה תערוכות בגלריות ובמוזיאונים. מרצה ומנחה בפקולטה לאמנויות בסמינר הקיבוצים, בתכנית ללימודי אוצרוּת בעיצוב בשנקר ובתואר השני במסלול אמן־מורה באורנים. שימשה עוזרת המשנה לנשיא בצלאל להקמה וריכוז של רשות המחקר בצלאל (2011-2010).

ניר הרמט: אוצר עצמאי. אוצר ראשי וממייסדי גלריית ״מקום לאמנות״ בקרית המלאכה. אוצר ראשי של גלריה BY5 של עמותת אמנים יוצרים - אגודת אמני הקרמיקה בישראל. אצר תערוכות במוסדות שונים כמו בית האמנים ירושלים, בית האמנים תל־אביב, גלריות dna, דנון, שטרן, ברנרד, זיסמן, Raw Art ועוד. חבר בארגון האוצרים הבין־לאומי ויועץ לאוספי אמנות פרטיים.

ליאורה רוזין: מעצבת וחוקרת עיצוב המתמחה בתחום פיתוח המוצר וחדשנות אסטרטגית עבור תעשיית המזון. יזמה פרויקטים של עיצוב עצמאיים ואצרה תערוכות עבור מוסדות ואירועים שונים בארץ ובעולם כמו שבוע העיצוב בייג׳ין, שבוע העיצוב טוקיו, בית האמנים תל־אביב, גלריה פריסקופ ועוד. מרצה במחלקה לעיצוב תעשייתי ובתכנית לתואר שני בעיצוב תעשייתי בבצלאל.

 

הגשת עבודות

הנכם מוזמנים/ות להגיש הצעות לעבודות לביאנלה לאומנויות ועיצוב תל אביב 2020.

תאריך אחרון להגשת המועמדות: 30 באפריל 2019; לא תתקבלנה הצעות לאחר תאריך זה. המוזיאון משאיר לעצמו את הזכות לפנות באופן ישיר למעצבים ולאומנים לפי שיקול דעתו.

לאחר מכן תתקיים בחירת העבודות ותיקבע הרשימה הסופית של האומנים המשתתפים. תידונה רק הצעות שתוגשנה בשלמותן, על-פי הדרישות המפורטות להלן:

 

תנאי השתתפות

●        העבודות המוצעות צריכות להיות אך ורק מתאריך 1.1.2016 ואילך.

●        רשאים להציע רק אומנים ומעצבים שמרכז פעילותם בישראל.

●        כל אומן/מעצב רשאי להציע עד 5 עבודות בלבד.

●        עדיפות תינתן לעבודות שלא הוצגו בעבר.

●        עדיפות תינתן לעבודות גמורות/קיימות ולא לסקיצות או המחשות.

●        לא תתאפשר הגשת עבודות שנעשו במסגרת לימודים, מלבד פרויקט גמר.

●        בתחום הקרמיקה תינתן עדיפות לחברי אגודת אמני הקרמיקה בישראל.

 

הגשת ההצעה

על ההצעה, שתוגש בפורמט וורד (ולא מצגת) במייל בלבד לכלול:

●  טופס קורות חיים (מצ״ב)

●  טופס עבודות מוצעות (מצ״ב) 

●  תצלומים של כל עבודה בנפרד (לא במצגת) - אין הכוונה לצילום אמנותי, אלא לצילום ברור וללא אפקטים

●  רישומים ומתווים סרוקים (אם יש)

נא לשלוח את התמונות בפורמט jpg בלבד במשקל 1-2 מגבייט. אם הקבצים כבדים, יש לשלוח אותם באמצעות wetransfer. את ההצעות יש לשלוחבדוא״ל בלבד לכתובת: TLVbiennial@gmail.com

 

נא לוודא שקיבלתם אישור על קבלת הצעתכם. אם לא התקבל אישור על קבלת החומר בצמוד למועד שליחתו, אנא שלחו מייל.

הערה: הובלת העבודות הנבחרות ואיסופן בתום התערוכה על אחריותם של האמנים המשתתפים. כמו כן תידרש עזרה, על־פי הצורך, מהאמנים בהצבת העבודות ובפירוקן.

לשאלות והבהרות ניתן לפנות במייל: TLVbiennial@gmail.com

 

טופס קורות חיים

 

פרטים אישיים

שם, משפחה, שנת ומקום לידה, שנת עלייה אם רלוונטי, כתובת, טלפון, דוא״ל

 

השכלה/רקע

מחלקה/קורס/תואר (מקצועי, אקדמי), מוסד, מדינה, שנים

 

תערוכות יחיד ו/או קבוצתיות

שם תערוכה, מוסד, מדינה, אוצר, שנה

מלגות/תחרויות/פרסים

שם, מוסד מעניק, מדינה, שנה

 

פרסומים/מאמרים/כתבות (נא לשלוח לינקים אם אפשר)

כותרת המאמר, שם המפרסם, שנה

 

אתר ו/או קישורים באינטרנט

כתובת אתר

 

 

טופס עבודות מוצעות

 

שם היצירה

 

שנת היצירה

 

מידות

 

חומרים

 

טכניקה

 

צרכים מיוחדים להצבה

טקסט על העבודה

https://www.eretzmuseum.org.il

אמנות שבירה לוגו חדש-05.png