אודות 

זכוכית ישראלית היא כבר מזמן לא רק חלונות ובקבוקים, אבל כמה מאיתנו באמת מכירים את עולם אמנות הזכוכית החדש שצומח בישראל?

 

החזון שלנו הוא לחשוף את הקהל הישראלי לזכוכית כחומר המשמש ליצירת אמנות ופיסול ולהכיר לו טכניקות מסורתיות וחדשניות, אמנים העוסקים בתחום ואת כל מה שקורה בעולם אמנות הזכוכית העכשווי, בעולם ובישראל.

 

זכוכית היא חומר מיוחד במינו: מאתגר לעבודה ובאותו זמן גם מרתק ומגוון מאוד. אמנים שעובדים עם החומר נתקלים באתגרים יומיומיים ונחשפים לתכונות ייחודיות שהרבה פחות מוכרות לקהל הרחב, וזהו בדיוק המצב אותו אנו מעוניינות לשנות. כאמניות זכוכית, שמאוהבות בחומר הזה, אנו רוצות להדביק את כולם בחיידק הזכוכית!

 

אחרי הכל, יצירה בזכוכית היא ממש כמו קסם. אנו רוצות שכל ילד ומבוגר בישראל יראו איך יוצרים עבודות זכוכית, ייחשפו ליצירות מרתקות ויהנו יחד איתנו מהתכונות המיוחדות של החומר.

 

מעבר לכך, מטרתנו היא לקדם את אמני הזכוכית הישראלים, שמתמודדים לא רק עם אתגרי החומר אלא גם עם האתגרים הכלכליים והאמנותיים הכרוכים בהקמת סטודיו בישראל. שאיפתנו היא לשפר את המצב הקיים ולהעניק לאמנים אפשרויות טובות יותר לחשיפה, תצוגה ויצירה מקומית.

 

אנו מבקשות לשנות את המצב הקיים, שבו אנשים אינם מכירים את ההתרחשות העכשווית בתחום ובמקום זאת מתרפקים על אירועים מהעבר הרחוק. יש סצינת זכוכית חיה ובועטת בישראל של ימינו, והגיע הזמן שכולם ייחשפו אליה.

 

באתר תמצאו מגזין דינמי, אקטואלי ומעניין כדי שתוכלו להתעדכן איפה אפשר לראות עבודות זכוכית? היכן תוכלו לראות אמנים בפעולה? כיצד ניתן להתנסות בעבודה עם זכוכית?  מה ניתן ליצור בזכוכית?

 

אנו מזמינות אתכם להצטרף, להתרשם, ליהנות, להיות מעורבים וללמוד עוד על עולם אמנות הזכוכית בישראל.

עורכות המגזין

אמנות שבירה לוגו חדש-05.png