אולה ברנר\Olya Brener

אולה ברנר
Happy Gravity

אתר העבודות:   OlyaBrener.com

אתר הסטודיו:    olyastudio.co.il

טל.:  052-3873185

מייל:   olya.brener@gmail.com

אולה ברנר סיימה את לימודיה במחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית בבצלאל בשנת 2009 וב- 2016 סיימה את התואר השני במחלקה לעיצוב תעשייתי בבצלאל. 

אולה היא אמנית זכוכית, בעלת סטודיו לניפוח זכוכית בעמק האלה ומרצה במחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית. עבודותיה מוצגות בארץ ובחו"ל. האמנות שלה הושפעה מהחלטתה להפוך לצימחונית עוד במהלך לימודיה באקדמיה. רוב עבודותיה עוסקות בנושא ניצול בעלי חיים על ידי בני אדם. העובדה שכל יום סובלות ונטבחות כמויות בלתי נתפסות של חיות, מעסיקה אותה רבות בחיי היום יום. היא מציגה את נושא ההתעללות בחיות באופן חריף על מנת להמחיש את האמביוולנטיות שבהומניות של בני האדם. העבודות ממחישות את הסתירה הקיימת ביחסו של האדם לבעלי החיים מחד, האדם נהנה מנוכחותן של החיות ועושה מאמצים כדי לגדל אותן כחיית מחמד ומאידך, על מנת לספק את צרכיו החומרניים, האדם מוביל למותן של חיות בלי רחמים, חמלה או ייסורי מצפון. בדרך זו היא מעמידה את אדישותו של האדם לנושא קשה זה.

מעבר לכך, אולה חוקרת צורות ואיכויות חדשות בזכוכית מתוך אהבתה לטכניקת ניפוח זכוכית המסורתית. אחת המטרות של הקמת הסטודיו לניפוח זכוכית מסורתית הייתה להעניק לקהל הישראלי הרחב חוויה וסיפוק מהחומר הקסום שלא רבים מכירים בארץ. בסטודיו אולה מעבירה שיעורים וסדנאות, ימי חוויה וגיבוש, סיורים וכיתות אמן.

אמנות שבירה לוגו חדש-05.png